Nocna i świąteczna opieka zdrowotna: pacjenci muszą czekać na lekarza
Przychodnia świadcząca nocną i świąteczną opiekę medyczną w stargardzkim szpitalu pozostawia wiele do życzenia - żalą się pacjenci.
Ilość wyświetleń: 1592
Zdaniem pacjentów, opieka nocna i świąteczna, świadczona przez stargardzki szpital, nie jest wystarczająca.
- Jest tam jeden lekarz, który obsługuje w przychodni, ale też wyjeżdża do zgonów, ma wizyty wyjazdowe - mówi pani Agnieszka ze Stargardu. - Sama tego doświadczyłam, czekając w kolejce 3 godziny, bo lekarz pojechał do Dolic z wizytą. Przychodzą tam ludzie starsi i malutkie dzieci. Bardzo źle jest to rozwiązane. Lekarz jeden do obsługi wyjeżdża w teren i zostawia pacjentów. W końcu ludzie nie wytrzymują i jadą do przychodni do Zdunowa. Tam przyjmuje dwóch lekarzy. I tym samym naszemu szpitalowi uciekają pieniądze za pacjentów z NFZ.
Uwagi stargardzian przekazaliśmy dyrekcji szpitala.
- Odnośnie organizacji udzielania świadczeń w ramach działalności Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, chcę wskazać na przewlekłe trudności w zapewnieniu ciągłości udzielania świadczeń w tejże poradni - odpowiada Rafał Dziubek, zastępca dyrektora ds. medycznych i organizacyjno - prawnych i pełnomocnik ds. praw pacjenta w Samodzielnym Publicznym Wielospecjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Stargardzie. -Spowodowane jest to głównie faktem braku lekarzy chętnych do pracy w tym zakresie w dni powszednie i w szczególności w dni świąteczne. Ponadto informuję, że w tutejszej Poradni przyjmują lekarze, którzy na co dzień pracują w innych podmiotach leczniczych (macierzystych), będących ich podstawowym miejscem udzielania świadczeń.
Rafał Dziubek dodaje, że w stanach nagłych w związku z chwilowym brakiem lekarza w miejscu udzielania świadczeń, spowodowanym m. in. wyjazdem do pacjenta do miejsca jego pobytu lub wyjazdem związanym z koniecznością stwierdzenia zgonu, dostępny jest zespół pielęgniarek, który w przypadku stwierdzenia pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta oczekującego na świadczenia podczas nieobecności lekarza ma możliwość posiłkowania się dostępnością pozostającego do dyspozycji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz specjalistycznych oddziałów szpitalnych, w tym Oddziału pediatrycznego w tej samej lokalizacji.
- Finansowanie świadczeń w tej działalności oparte jest o ryczałt - mówi Rafał Dziubek. - Oznacza to, że bez względu na ilość osób obsłużonych w poradni stawka/kwota dobowa jest stała.
ludzie jak nie macie kasy isc prywatnie to nikt wam nie pomoze to jest instytucja choroby i naglego zgonu zwana nfz
www (37.47.142...) 03-04-2024 13:36
2.
Czy szpital ma obowiązek stawać do przetargu na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną?
Jezeli NIE, to po się męczyć? Po co udawać, że coś się potrafi!
Najgorszy czas, to moment w którym zabrano POZ nocną i świąteczną opiekę, gdzie każdy miał swoją kartotekę.
Teraz to łapanka, no i ...stargardzki szpital a to już opowieść która tu się nie zmieści.
@@@ (193.105.251...) 03-04-2024 14:09
3.
a kto ma leczyć?????? wszędzie brakuje ludzi do roboty, to jest norma
hahah (37.109.166...) 03-04-2024 14:12
4.
Dużo ludzi zwolnili z eltvina i hiaba może tam ktoś się czuje na siłach być konowalem
My Polacy (5.173.29...) 03-04-2024 14:37
5.
Zwalniają też metodycznie w sukniach ślubnych na Fabrycznej, od pół roku najpierw Choszczno,Koszalin- to były filie a teraz z zakładu na nasiennej lecą po kolei na bruk...wśród nich może znajdą się chętne do zawodu medycznego...
# (176.221.124...) 03-04-2024 18:32
6.
Pytanie czy ryczalt jest za placowke czy za lekarza. Jak szpital dostaje ryczalt za lekarza to musi znaleźć drugiego lekarza i tyle. A jeśli ryczalt jest na punkt to nie będą szukać dodatkowego lekarza bo wynagrodzenie wtedy będzie dzielone na dwóch lekarzy a to może nie być atrakcyjne. W takim przypadku powinny być utworzone dwa punkty. Niekompetentnosc władz szpitala. Masakra