Złoci koszykarze MOS SP 3

MOS SP 3 zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Młodzików.

1386922163.JPG
Ilość wyświetleń: 1853
   Koszykarze urodzeni w roku 2001 i młodsi, zdobyli złote medale w VII Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński, który odbył się w dniach 6-8.12.2013 na hali sportowej SP nr 3 oraz ZSBiT.

-ZASTAL ZIELONA GÓRA

Zespoły zostały rozlosowane na dwie grupy, w których mecze były toczone systemem każdy z każdym. Stargardzianom reprezentującym barwy MOS SP 3 Stargard, przypadło zmierzyć się w grupie A, na rozpoczęcie z Bombardierem Szczecin, którzy nie sprawili zbyt wielu problemów i mecz zakończył się wynikiem 70-10. Kolejnym grupowym rywalem okazał się zespół Chromika Żary i tu już na naszych koszykarzy czekała "cięższa przeprawa". Po bardzo emocjonującym meczu i dobrej końcówce w wykonaniu stargardzkich graczy, odnieśliśmy kolejne zwycięstwo stosunkiem 54-40. Ostatnim zespołem, który stanął na drodze do półfinału, był zespół z Koszalina. I tym razem gościom ciężko było dotrzymać kroku reprezentantom MOS. Już od pierwszych minut, gdzie zarysowała się przewaga miejscowych było jasne, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie i zmierzy się w meczu półfinałowym z zespołem z drugiego miejsca z grupy B. Mecz zakończył się wynikiem: 54-15

Pary półfinałowe :
Zastal Zielona Góra- Chromik Żary
MOS SP 3 Stargard- Basket Toruń

Miejscowi zawodnicy do swojego meczu podeszli bardzo skoncentrowani oraz zmotywowani przez trenera Michała Trypucia. Przez większą część spotkania kontrolowali wynik rywalizacji, lecz w ostatniej kwarcie pojawiła się lekka nerwowość, kiedy to rywale zmniejszyli straty z 16 do 6 punktów. Trener ponownie desygnował do gry graczy z pierwszej piątki, którzy odskoczyli na 12 punktów i wynikiem 57-45 zakończył się drugi mecz półfinałowy.

W drugim półfinale Zastal Zielona Góra bez większych problemów pokonał Chromika Żary i to z zespołem z winnego grodu przyszło nam zmierzyć się w niedzielnym finale.

W meczu o trzecie miejsce Basket Toruń pokonał zespół Chromika Żary, gracze z miasta Kopernika mogli się cieszyć z brązowych medali.

Mecz finałowy był bardzo emocjonujący i stojący na niezwykle wysokim poziomie, jak na tak młody wiek zawodników. W pierwszym minutach więcej zimnej krwi zachowali miejscowi i to oni po pierwszej połowie prowadzili 30-20. Po przerwie w szeregi naszych graczy wkradło się rozprężenie, Zastal Zielona Góra złapał wiatr w żagle i mogło się wydawać, że mecz rozpocznie się od nowa. Tak się jednak nie stało, ponieważ trener szybko zauważył, co się dzieje, poprosił o przerwę na żądanie, odpowiednio zmobilizował swoich graczy, a Ci wykonując jego polecenie „dowieźli” prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego i podczas dekoracji, która się odbyła na Hali OSiR mogli z rąk prezydenta Miasta Stargard Szczeciński Sławomira Pajora odebrać złote medale.