Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Polski Cukier Kluczevia Stargard.

Ilość wyświetleń: 861
 14 sierpnia na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie odbyły się stargardzkie derby. Błękitni II Stargard podjęli na swoim boisku Polski Cukier Kluczevię Stargard.

Relacja z meczu autorstwa Kluczevii Stargard:

Przy iście afrykańskich warunkach pogodowych odbyły się derby Stargardu. Mecz od początku był bardzo szarpany. Żadna z drużyny nie potrafiła na dużej zdominować przeciwnika. Sporo błędów w środku pola skutkowało nielicznymi akcjami. Po pierwszych 20 minutach to więcej z gry mieli gospodarze ale zazwyczaj ich akcje były przerywane przez naszych defensorów lub czujny w bramce był Marek Ufnal.

Z czasem to odgrywaliśmy się groźnymi sytuacjami za sprawą Kacpra Dudka i Konrada Korczyńskiego. Gra wyrównała się i gdy ataki zmalały przeprowadzamy znakomitą akcje. Świetną prostopadłą piłkę w pole karne posyła Tomasz Purczyński a w swoim stylu po długim rogu finalizuje strzałem Michał Magnuski. Mamy upragnione 1:0. Cały stadion mimo, że my byliśmy w dzisiejszym spotkaniu gośćmi głośnymi oklaskami docenił tą akcje. Do końca pierwszej połowy obie drużyny już nie potrafił zmienić oblicza gry.

Po przerwie pierwsze minuty drugiej połowy to gra przede wszystkim w środku pola ale podobnie jak było to wcześniej żadna z drużyn nie potrafi na dłużej zdominować przeciwnika. Błękitni próbują postawić wszystko na jedną kartę i postarać się o zdobycie w tym meczu chociaż jednego punktu. To ułatwia naszej drużynie szybkie przedostawanie się na połowę gospodarzy. Stwarzamy sobie dzięki temu kilka stuprocentowych sytuacji. Swoje szanse marnuje Michał Magnuski, Łukasz Rdzeń czy kilkukrotnie starszy z braci Magnuskich Grzegorz.

Derby Stargardu kończymy z tarczą. Wynik nie ulega zmianie i pomimo, że były okazje ku temu aby coś jeszcze wpadło do siatki gospodarzy to trzeba szanować te 3 punkty ponieważ wzmocnień rezerwy Błękitnych zawodnikami z pierwszego zespołu postawiły naprawdę ciężkie warunki.

Derby to już historia dlatego z tego miejsca zapraszamy za tydzień na stadion przy ulicy Niemcewicza na mecz z Olimpem Gościno.