www.wiadomosci.rii.pl
logofacebook.jpg
Witaj
3.235.56.11

Repertuar Teatru Współczesnego

Repertuar Teatru Współczesnego na październik 2019.

1569950346.jpg
Ilość wyświetleń: 1310
Przedstawiamy repertuar Teatru Współczesnego na październik 2019.
Poniżej możecie przeczytać więcej na temat tego co we wrześniu można będzie zobaczyć.KUCHNIA KUCHNIA
Wieczór kulinarny wokół spektaklu Być jak Beata
17 października godz. 19:00, Teatr Mały


   Co jedzą gwiazdy? Co musimy jeść, by być jak Beata? W czasie wieczoru poznamy sekrety kuchni gwiazd, posmakujemy ulubionej potrawy Beaty Kozidrak oraz porozmawiamy o tym, czego należy unikać przed występem na scenie. Gośćmi wieczoru będą aktorzy Teatru Współczesnego. Spotkanie poprowadzą szef kuchni Teatru Małego, Grzegorz Wocial i specjalistka od literatury Kamila Paradowska.

Wstęp: 30 zł, w cenie poczęstunek.
Bilety można nabyć w kasie teatru przy Wałach Chrobrego oraz w Teatrze Małym
na Deptaku Bogusława X.


Nolte Decar
KRÓLESTWO ZWIERZĄT
Pokaz Pracowni Teatralnej w ramach projektu „Dorosłość”
5-6 października 2019


   Po doskonale przyjętym pokazie w czerwcu postanowiliśmy włączyć spektakl Królestwo zwierząt do projektu Dorosłość. Kierujemy go do nastoletniej publiczności, zapraszając do rozmowy na tematy związane z dorastaniem. Tym razem, problemy bliskie młodym ludziom, w odważny, bezkompromisowy sposób, opowiedzą im ich rówieśnicy. O czym jest ta sztuka? Dla mnie jest to tekst o nieznośnej lekkości bytu młodości. (Iwona Nowacka, tłumaczka)

Bilety w cenie 1 zł można kupić w kasie na Wałach Chrobrego lub w Teatrze Małym
w godzinach pracy kasy. Po każdym pokazie – spotkanie z twórcami i publicznością.


Malina Prześluga
WSZYSTKO JEST DOBRZE, JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI


   Dawno, dawno temu ludzie byli bardzo szczęśliwi. Tak szczęśliwi, że nie wiedzieli, co robić z życiem. Dlatego wymyślali sobie różne ciekawe hobby. Na przykład sweterki dla kur robione na drutach. Można było zamówić dla swojej kury sweter w wybranym kolorze i fasonie. Naprawdę, poszukajcie w google, hens in sweaters. Albo brokat dla kupy. Łykasz specjalną pastylkę z brokatem, która rozpuszcza się dopiero w jelicie grubym i… voila! Pod hasłem poop glitter możecie sprawdzić bogatą paletę barw. Albo uprawa roli w telefonie. Siejesz kapustę, buraki, wypasasz owce – wszystko w czasie rzeczywistym w komórce. Nie da się tego potem zjeść, ale zdobywasz punkty i odznaki Super Farmera. Albo tak zwane wychowanie bez pieluch.

Tak, na koniec był tutaj taki trend.
Pracy przy tym było co nie miara. Ale przecież pupa dziecka oddychała!
I to było ważne! To było ważne w wychowaniu bez pieluch!
Fakt, że samo dziecko oddycha, był zwyczajny, był oczywisty, pomijany w myślach.
Oddychała pupa.
A przecież jej syn mógł nie oddychać. Co nie?

bilety: 30 i 35 zł


Piotr Rowicki
ZABIĆ PREZYDENTA

   Dla jednych psychopata, którego należy potępić, dla innych obiekt kultu i niedościgniony wzór. Spektakl o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza będzie próbą zrozumienia człowieka, szukania analogii, odniesień do współczesności i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie – jaki jest właściwy klucz do zrozumienia istoty tego zabójstwa? Dlaczego Niewiadomski, Polak, katolik, ojciec i mąż, ceniony artysta myślał, że ratuje kraj? Dla kogo – i dlaczego, jeśli w ogóle – został bohaterem…? Sztuka Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka z Arkadiuszem Buszko w roli Niewiadomskiego, będzie kolejną artystyczną współpracą tego trio. Sukces dotychczasowych przedsięwzięć (m.in. Niewierni, Biała siła, czarna pamięć, Bez znieczulenia) zapowiada obiecującą premierę.

bilety: 30 i 35 zł


Adam Mickiewicz
PAN  TADEUSZ


    Tadeusz kocha Zosię, Telimena uwodzi Tadeusza, Hrabia chce zdobyć serce Telimeny. Tymczasem dawny sługa Horeszków zawiązuje okrutną intrygę, pragnąc zemsty na swych odwiecznych wrogach… Pełna rozmachu inscenizacja Ireny Jun, pozostając wierną Mickiewiczowi, nic nie traci z urody języka jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury. Wydobywa jego pełną humoru treść, buduje dynamiczną akcję, kreśli sylwetki niezwykłych bohaterów, czyniąc go atrakcyjnym dla współczesnego widza.

bilety: I miejsca – 30 i 35 zł  /  II miejsca – 26 i 30 zł


Michele Riml
SEKS DLA OPORNYCH


    Dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach rozgrywa się  nie tylko na poziomie błyskotliwego dialogu, ale również niezwykle prawdziwej gry aktorskiej. Dotyka delikatnej sfery intymnego życia w sposób, który można określić tylko jednym słowem: prawdziwy. Bawi do łez i jednocześnie skłania do refleksji, mówi o potrzebach, których spełnienie odbywa się nie tylko w łóżku.

bilety: I miejsca – 30 i 35 zł  /  II miejsca – 26 i 30 zł


Michele Riml
RAJ DLA OPORNYCH


    Druga część kultowej komedii Seks dla opornych - bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go już kilkakrotnie. Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w Raju.... Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda...

bilety: I miejsca – 30 i 35 zł  /  II miejsca – 26 i 30 zł


Arthur Miller
CZAROWNICE Z SALEM


   Wszystko zaczyna się od decyzji grupki dziewcząt, które postanawiają tańczyć nocą w lesie. Ich gest zmieni wkrótce oblicze miasteczka i pociągnie za sobą nieoczekiwane konsekwencje. Sztuka Arthura Millera to jeden z najważniejszych dramatów amerykańskich XX wieku oparty na prawdziwych wydarzeniach – procesach i egzekucjach rzekomych czarownic, które odbyły się 1692 roku w miasteczku Salem w USA. Czarownice z Salem są pretekstem do dyskusji o współczesnym świecie: świecie rozpiętym pomiędzy religią a polityką. To także opowieść o tym, jak pozornie błahe wydarzenie uruchamia spiralę zdarzeń, w której wszystkie ciosy są dozwolone.

bilety: I miejsca – 30 i 35 zł  /  II miejsca – 26 i 30 zł


Stephen Sachs
ARCYDZIEŁO NA ŚMIETNIKU


Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej
i Grzegorza Młudzika. Aktorzy do realizacji kameralnej komedii zaprosili reżysera Tomasza Obarę, z którym wielokrotnie spotykali się w trakcie swojej pracy twórczej. 
Eksbarmanka, ekspert w dziedzinie sztuki i tajemniczy obraz wart fortunę …a może pięć dolarów? Maude Gutman kupuje w lumpeksie za grosze dzieło, którego autorem jest być może słynny malarz, Jackson Pollock. Czy zdaniem eksperta obraz jest autentyczny? Czy Maude da za wygraną? I co właściwie możemy nazwać prawdziwą sztuką…?

bilety: 30 i 35 zł


Marek Koterski
DZIEŃ ŚWIRA


    Adaś Miauczyński – Polak, nauczyciel, samotnik … świr? Śmieszy do łez i wzrusza, odsyła do naszej codzienności – pełnej absurdów, drobnych i wielkich pomyłek. W jego życie wkradają się inni – ci, których nienawidzi, którzy mu przeszkadzają, i kobieta, którą chciałby pokochać.
Dzień świra Marka Koterskiego - to mistrzostwo w nazywaniu codzienności, językowy majstersztyk, lektura obowiązkowa każdego świadomego Polaka.

bilety: 30 i 35 zł


Martin Baltscheit
LEPSZE LASY


    W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka Ferdynanda giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowują Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu. Tymczasem splot okoliczności sprawia, że Ferdynand zaczyna poznawać prawdę o sobie… Główną ramą inscenizacyjną jest zabawa, podczas której pięcioro aktorów konstruuje teatralną przypowieść i popową baśń o inności i szukaniu bezpiecznego schronienia.

bilety: 30 i 35 zł


Przemysław Pilarski
WRACAJ


koprodukcja z Teatrem Powszechnym w Łodzi
spektakl zrealizowany na potrzeby XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych
i Nieprzyjemnych

    Do powojennego Radomia po latach wraca człowiek o pseudonimie Bobby Kleks. Próbuje odnaleźć się w swojej, nie-swojej przestrzeni, która jest już zasiedlona przez mieszkańców, którzy też są nie u siebie. Bohaterowie balansują między tym, co widzialne, a tym, co ukryte; między natręctwem zacierania pamięci, a obsesyjnym tropieniem jej śladów. To także historia o zagubieniu młodych ludzi i o tym, jak bardzo na to, kim jesteśmy, składają się energie innych osób – tych, które spotykamy, ale także tych, po których zajmujemy pewne przestrzenie.

bilety: 30 i 35 zł


Elżbieta Chowaniec
Malala. Dziewczyna z kulą w głowie

    Dla niektórych jest dziewczynką postrzeloną przez talibów, dla innych – symbolem walki o swoje prawa. Malala Yousafzai, odważna dziewczyna z doliny Swat w Pakistanie, mówi głośno o potrzebie wolności i niezależności bez względu na płeć. Poznamy jej rodzinę, przyjaciół, rzeczywistość, w której żyła zanim wydano na nią wyrok. A czy ty byłbyś w stanie oddać cząstkę siebie w ważnej sprawie…?

Spektakl realizowany w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego Dorosłość.

bilety: 30 i 35 zł
EM - 01-10-2019


Reklama
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1570135113.jpgbaner_8_1570137912.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1587714979.jpgbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpg
Copyright © Regionalny Informator Internetowy
info..pl M. Cywka
Robotnicza 9b
73-110 Stargard
tel. +48 91 578 42 10
e-mail: info.wiadomosci@gmail.com