logofacebook.jpg
Witaj
35.172.230.154

Kolejny żubr zastrzelony z broni myśliwego

Od września ub.r. zginęło w województwie 5 żubrów. Fot. ZTP.

1673334816.jpg
Ilość wyświetleń: 801
Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze Dzika Zagroda poinformowało o samcu żubra, który został zastrzelony w obrębie Koła Łowieckiego Rogacz Stargard. 

 
   8 stycznia w godzinach wieczornych ZTP otrzymało informację o znalezieniu martwego samca żubra w obrębie Koła Łowieckiego Rogacz Stargard (obwód łowiecki 187, ZO PZŁ Szczecin) gospodarującego na terenie Nadleśnictwa Dobrzany. Wczoraj pracownicy ZTP wraz z lekarzem weterynarii udali się na miejsce znaleziska celem przeprowadzenia sekcji zwłok zwierzęcia. Na miejsce wezwano też policję ze Stargardu. 

   - Po wstępnych oględzinach ujawniono dwa otwory na szyi zwierzęcia o charakterze ran postrzałowych po lewej i prawej stronie (rana wlotowa i wylotowa) - informuje Maciej Tracz z ZTP Dzika Zagroda. Kula uszkodziła tchawicę i duże naczynie szyjne w wyniku czego żubr utopił się we własnej krwi. Bezpośrednią przyczyną śmierci był postrzał z broni palnej. 

   Ostatnie polowanie zorganizowane przez KŁ Rogacz odbywało się od 3 do 7 stycznia. Było to polowanie komercyjne, zorganizowane dla 16 myśliwych z Belgii. 

  - Jesteśmy tą sprawą wstrząśnięci i zszokowani - powiedział nam dziś Arkadiusz Kawa,  prezes Koła Łowieckiego Rogacz, pracujący na co dzień w Nadleśnictwie Dobrzany. - Współpracujemy z policją i udostępnimy jej wszystkie dokumenty związane z tą sprawą. 

   Samiec żubra miał ok. 6 lat. Był zdrowy i dobrej kondycji. Od września ubiegłego roku na terenie województwa zachodniopomorskiego zastrzelono już 5 żubrów. Pisaliśmy o tym także tutaj: wiadomosci.rii.pl/index.php

   - 
Kiedy skończy się czarna seria dla gatunków chronionych? - pytają przyrodnicy. 
Czekamy na efekty prowadzonego śledztwa. Będziemy Państwa informować o jego wynikach, kiedy? – tego nie wiemy. Nadal nie otrzymaliśmy wyników postępowania prowadzonych w stosunku do zastrzelonej rysica z lutego ubiegłego roku. A to już prawie rok!

   Sprawą zastrzelonego żubra zajmuje się policja w Choszcznie.  
WM - 10-01-2023


Reklama
1.
        co za skur... zebys zdechl gnoju Powinni takiego gnoja zamknac na 20 lat za morderstwo Mam nadzieje ze poniesiesz konsekwencje a twojej rodzinie zycze wszystkiego co najgorsze morderco
bbb (89.151.37...) 10-01-2023 09:27
2.
        skurwysy.... banderowskie
ccc (31.11.131...) 10-01-2023 11:53
3.
        Jeden wniosek wypad do swoich lasów
Aaaa (94.254.238...) 10-01-2023 12:22
4.
        pewnie z dzikiem pomylil :)
www (91.241.26...) 10-01-2023 12:38
5.
        Albo z ruskiem.
deichman (192.42.116...) 10-01-2023 13:21
6.
        Rejestracja strzałów i rozliczanie z brakującej amunicji dla pseudo myśliwych, dodatkowo aplikacja z GPS i rejestracja każdego polowania plus kontrola trzeźwości lotna dla tych ochlapusow post milicyjno-wojskowych
Bechemot urągowski (89.151.32...) 10-01-2023 14:35
7.
        najgorsze to ze zwierze zdechlo w meczarniach a hu, wiedzial co zrobil i do czego strzelil i uciekl jeden z drugim , mam nadzieje ze sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan i powiadomia nas o ujeciu sprawcy, a kara powinna byc juz duza i byla by przestroga dla pseudo mysliwych , mysle ze ukrac go 300 tysiecy zlotych , wplata na rzecz zubrow
jacek (81.190.37...) 10-01-2023 18:37
8.
        zwierze umiera a nie zdycha prosze sie doedukowac
mscijuh (91.236.132...) 10-01-2023 18:40
9.
        Bechemot urągowski (89.151.32...)strzeliłeś niczym jeden łysy z granatnika.... Jednak strzeliłeś ślepakiem i w dodatku w dziurawy płot. Tak się składa, ze w kołach myśliwskich policjanci i wojskowi stanowią maleńką część. Dodatkowo znawco ochlapusów, cywile chleją jeszcze mocniej. Szkoda żubra, ale o monopolu trzeźwości i uczciwości, nie pisz po spożyciu, bo bredzisz.
Mikołaj (176.221.125...) 10-01-2023 20:00
10.
        Ty gnoju obyś skończył tak samo ..., polowanie zoorganizowano dla 16 Belgów - co to ma być !!! No nie mam słów już na to wszystko, TYLKO KASA I KASA SIĘ LICZY !!!!! Policja bierzcie się do pracy, chciałabym żebyście mnie pozytywnie zaskoczyli, w końcu
Gosik (37.248.177...) 10-01-2023 20:24
11.
        Rozwiń kisig nr 177 swoje ludzkie miłosierdzie stwierdzenie ";Ty gnoju obyś skończył tak samo ...,";. Nie zniżę się do twojego poziomu i nia nazwę cię gnojem, bo gnojem nie jesteś, a tylko zwykłym gnojkiem. Nie wiadomo, czy strzelało 16 Belgów. Jest ślad 1 kuli. Nie wiadomo, czy strzelał myśliwy, czy kłusownik. Będzie bardzo trudno ustalić kto strzelał, bo kula przeszła na wylot i jej odnalezienie będzie praktycznie niemożliwe.
Mikołaj (176.221.125...) 10-01-2023 20:46
12.
        Jedyną pociechą i sprawiedliwością jest to że od czasu do czasu giną od kul ci pozbawieni empatii zwyrodnialcy. Np w tym tygodniu w szczecinie, i to był dobra wiadomość.
naganiacz (37.47.165...) 11-01-2023 05:00
13.
        MIKOLAJ POWINNI CI JESZCZE GORZEJ NAPISAC JA BYM NAPISAL ALE NIE PRZEJDZIE TY ....... TY......... ZEBYS..... A TWOJA RODZINE.......... RESZTE SOBIE DOPOWIEDZ
KAMIL (83.11.39...) 11-01-2023 05:50
14.
        Taka kur.. która to zrobiła powinna ponieść taka karę że więzienie byłoby wybawieniem dla tej kur... Tych morderców mam nadzieję że cię dopadną żebyś zdechł szmato Nawet na fakcie o tym bestialstwie pisza
Piotr (5.173.174...) 11-01-2023 10:37
15.
        LUdzie sami wymierzony sprawiedliwość takiego skurwielowi popytać wystarczy tu i tam a mordę mu obic tak żeby do końca życia popamietal Jak to czytasz to przeczytaj kilka razy i zapamiętaj datę cwoku
Kik (95.41.216...) 11-01-2023 10:40
16.
        Ja nie żartuje znajdę cię nawet jak upłynie trochę czasu tak się składa że znam środowisko tych padalców oj znam nie odpuszczę k...
Kik (95.41.216...) 11-01-2023 10:42
17.
        Mikołaj to stary trep, tam już mózgożer z głodu zdechł, prawda Rysiu? Jak pracowałeś jako trep to oczywiście piliście tylko kubusie bez cukru...
von Tusk (31.11.130...) 11-01-2023 17:24
18.
        Powinni raz w roku zorganizować polowanie dla normalnych ludzi a celem powinni być myśliwi. Niech się poczują jak zwierzęta zapijaczone milycyjne i trepowskie mendy.
von Tusk (31.11.130...) 11-01-2023 17:26
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1642147810.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1587714979.jpgbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpgbaner_21_1672648553.jpg