www.wiadomosci.rii.pl
logofacebook.jpg
Witaj
3.230.119.106

Szkoły i przedszkola w czasie epidemii

Zalecenia dotyczą także korzystania z przyszkolnych placów zabaw. Na zdj. nowo powstający plac zabaw przy Przedszkolu nr 7 na os. Pyrzyckim.

1598856032.JPG
Ilość wyświetleń: 203
Tylko dzień dzieli uczniów od rozpoczęcia roku szkolnego. W każdej ze szkół prowadzonych przez miasto, opracowano procedury bezpieczeństwa i zalecenia,  zarówno dla uczniów jak i rodziców. 

   Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, każda ze szkół oraz przedszkola opracowały procedury bezpieczeństwa i przeciwdziałania Covid – 19.

   Dyrektorzy stargardzkich szkół mają różne podejścia do kwestii rozpoczęcia roku szkolnego w sposób tradycyjny. Ale wyjścia nie mają. 

- Rozpoczęcie roku szkolnego regulują obowiązujące przepisy i jako dyrektor szkoły muszę ich przestrzegać – komentuje Romuald Bobrowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie. - Więc nie mam wpływu na to czy rok szkolny powinien rozpocząć się 1 września w systemie nauczania na odległość czy w warunkach nauki bezpośredniej.


   W SP3 klasy 0-8 będą miały zajęcia w stałych salach. Przerwy w klasach 0-3 mają regulować nauczyciele. Na korytarzach i ciągach komunikacyjnych wyznaczono strefy bezpieczeństwa . Rodzice złożyli oświadczenia, że zapoznali się z procedurami bezpieczeństwa, uczniowie otrzymają dokładne instrukcje 1 września. 

- We wszystkich naszych działaniach musimy zachować zdrowy rozsądek i pamiętać , że zachowania dzieci w wieku szkolnym są często nieprzewidywalne i nie możemy popadać w skrajności – dodaje dyrektor SP3. - Szkoła to żywy organizm i zdaję sobie sprawę że jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszystkich, zarówno uczniów jak i pracowników szkoły.

Rodzicom wchodzić nie wolno 

  Przedszkole nr 7 przygotowało dla rodziców wyznaczoną strefę. Wchodzić do środka nie wolno. 

- Proszę rodziców o zapoznanie się z procedurą bezpieczeństwa i bezwzględne przestrzeganie zaleceń i wskazówek – apeluje Anna Gołofit, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Stargardzie. 
- Troska o bezpieczeństwo i zdrowie Państwa dziecka jest naszym priorytetem.
Rodzice nie będą mogli wchodzić na teren placówki. Mogą przebywać w holu, w wyznaczonej strefie. Na teren przedszkola wchodzimy wyłącznie w maseczkach.
 
   Dyrekcja prosi, by przyprowadzać dziecko kilka minut wcześniej. Do przedszkola będzie się wchodzić pojedynczo i w odstępach czasowych.

- Macie kaszel, gorączkę lub inne objawy choroby – zostańcie w domu – nawołuje do swoich uczniów dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7. 

   W siódemce poszczególne klasy będą wchodzić różnymi wejściami. Jedni od strony boiska, drudzy od placu Majdanek. Każda klasa ma wyznaczone inne miejsce w szatni. Po wejściu do budynku uczniowie mają zdezynfekować ręce i założyć maseczki lub przyłbice. Z tej ochrony nie trzeba korzystać w czasie trwania lekcji. Każdą przerwę uczniowie spędzą z nauczycielem. 

- Po szkole poruszajcie się zgodnie z zasadami ruchu prawostronnego, zachowując w miarę możliwości dystans społeczny – apeluje do uczniów dyrekcja. – Nie dotykajcie oczu, ust i nosa. 

   Sklepik będzie w SP7 nieczynny. 

   Każda ze szkól ma opracowane własne procedury postępowania. Także SP8. Ósemka na swojej stronie internetowej zachęca dodatkowo do instalowania aplikacji ProteGo Safe, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem i środkach ostrożności.  

Różne godziny przerw

   W SP1 wyznaczono różne godziny przychodzenia uczniów z poszczególnych klas do szkoły. Różne są też godziny przerw i zajęć na boisku. Dyrekcja zobowiązała się ponadto do nieangażowania w dyżury podczas przerw pracowników powyżej 60 roku życia, a dla pracowników administracji przewiduje, w miarę możliwości, pracę zdalną. 

- Ze względu na panującą pandemię i związane z nią liczne wytyczne MEN-u, MZ i GIS-u 1 września nie będzie uroczystego apelu inauguracyjnego nowy rok szkolny 2020/21, tylko spotkanie uczniów z wychowawcami w wyznaczonych salach o zróżnicowanych godzinach – informuje dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. 

   W SP2 nauczycieli i rodziców obowiązuje bezwzględne noszenie maseczek lub przyłbic na terenie szkoły. Uczniowie nie muszą ich nosić, ale obowiązuje ich dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu. 

   Szkoły podstawowe od początku epidemii otrzymały z miejskiego budżetu ok. 250 tys. Zł. Kolejnych 180 tys. zł udało się zdobyć z pieniędzy unijnych. Kupiono za nie m.in. parownice, ozonatory, zmywarki z funkcją wyparzania, a także płyny do dezynfekcji, maseczki i jednorazowe rękawiczki. Sprzęt trafił do wszystkich stargardzkich szkół podstawowych, przedszkoli miejskich i żłobka.
WM - 31-08-2020


Reklama
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1570135113.jpgbaner_7_1571160617.jpgbaner_8_1570137912.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1587714979.jpgbaner_14_1570275933.pngbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpg
Copyright © Regionalny Informator Internetowy
info..pl M. Cywka
Robotnicza 9b
73-110 Stargard
tel. +48 91 578 42 10
e-mail: info.wiadomosci@gmail.com