logofacebook.jpg
Witaj
13.58.151.231

Wideokonferencje – jak wypaść dobrze

Wideokonferencje – jak wypaść dobrze.

1622023975.jpg
Artykuł sponsorowany
Ilość wyświetleń: 614
Pandemia Covid-19 sprawiła, że wiele codziennych czynności życiowych zostało przeniesionych do świata wirtualnego. Dotyczy to także spotkań biznesowych. W poniższym artykule przedstawimy zasady których warto przestrzegać, aby dobrze zaprezentować się na każdej wideokonferencji.

Jak się ubrać?

   Strój, który należy założyć na spotkanie online zależy przede wszystkim od charakteru danej wideokonferencji.  Jeśli jest to luźna narada wewnętrzna, a w firmie nie obowiązuje żaden dress code to z powodzeniem można założyć zwykłą koszulkę. Ważne, aby ubranie było czyste i wyprasowane. Jeżeli natomiast wideokonferencja jest spotkaniem z klientem lub pracujemy w przedsiębiorstwie o sztywnych zasadach to home office w żadnym wypadku nie zwalnia nas z założenia formalnego stroju, takiego jaki byśmy ubrali normalnie idąc do pracy. Warto pamiętać, że w przypadku wątpliwości co do ubrań, zawsze lepiej postawić na bardziej elegancki wariant. Nie będzie to źle odebrane, natomiast jeśli my założymy tshirt a nasz rozmówca garnitur to może się on poczuć zlekceważony.

   W kamerze najlepiej wypadają ubrania o jednolitych kolorach – biała lub błękitna koszula i szara marynarka będą idealne. Przy wyborze stroju warto zwrócić uwagę na jedną rzecz – mianowicie czy nie zlewa się on z tłem za nami. Może to wyglądać nieco komicznie.

   A co ze spodniami? Wiele osób na spotkania online ubiera się tylko od pasa w górę, zakładając że i tak nie widać ich nóg. Jest to poniekąd prawda, ale trzeba mieć świadomość, że w każdym momencie w czasie wideokonferencji może wydarzyć się coś nieplanowanego i z jakiegoś powodu będziemy musieli wstać z krzesła. Właśnie dlatego, lepiej jest się przemóc i ubierać na spotkania online pełny strój.

Sprzęt kluczem do sukcesu

   Live streaming, czyli transmitowanie w optymalnej jakości wydarzeń z różnych dziedzin życia, pokazuje jak ważny jest odpowiedni sprzęt. Zawodowcy do live streamingu używają urządzeń z górnej półki, co ma swoje odzwierciedlenie w jakości transmisji. Czy można podpatrzeć zachowania i działania profesjonalistów i przenieść je do codziennego życia? Jak najbardziej, co więcej – warto to zrobić. Oddzielna od laptopa kamerka czy mikrofon kosztują od kilkudziesięciu do kilkaset złotych, a mogą znacznie poprawić jakość naszych wideokonferencji. To polecane rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy prowadzą rozmowy online codziennie.

   Mając już sprzęt warto odpowiednio go ustawić. Kamera powinna być skierowana na twarz i znajdować się na wysokości oczu. Podczas rozmowy trzeba pamiętać, aby wzrok kierować nie na ekran laptopa, lecz wprost w obiektyw.

   Ponadto, stanowisko do spotkania online warto przygotować się wcześniej. Nie ma nic gorszego niż uruchamianie i podłączanie sprzętu na ostatnią chwilę, kiedy już powinno się zaczynać wideokonferencję. Trzeba też sprawdzić łącze internetowe – to czy działa prawidłowo i czy jest wystarczająco szybkie by móc rozmawiać bez zakłóceń.

Otoczenie

   Wbrew pozorom często zdarza się, że najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą podczas wideokonferencji jest tło znajdujące się za rozmówcą. Aby nie rozpraszało ono pozostałych uczestników rozmowy powinno być stonowane i spokojne – najlepiej jednolite. Wszelki bałagan musi być posprzątany. Jasna, pusta ściana będzie najlepszym tłem podczas spotkania online przeprowadzanego w warunkach domowych.

   Oprócz tła równie ważne są inne czynniki wpływające na otoczenie wokół rozmówcy. Hałas zza okna, krzyki dzieci, bieganie zwierząt po domu – wszystko to powinno być w miarę możliwości ograniczone, aby zachować profesjonalizm.

Oświetlenie

   Najbardziej polecanym światłem jest to naturalne. Wideokonferencję można przeprowadzać w pobliżu okna (wtedy ważne jest, aby siedzieć przodem do szyby, a kamera by była ustawiona do niej tyłem). W świetle dziennym, skóra wygląda świeżo i naturalnie. Oczywiście w przypadku ciemnych pomieszczeń lub późnej pory można skorzystać z oświetlenia sztucznego. Warto jednak pamiętać, aby strumień światła był na wysokości twarzy. Można też zainwestować w specjalne lampy doświetlające twarz.
inf. pras. - 26-05-2021


Reklama
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_13_1587714979.jpgbaner_21_1672648553.jpgbaner_28_1677653215.jpgbaner_30_1680645093.jpgbaner_31_1695228839.pngbaner_32_1708625514.jpgbaner_33_1708625553.jpg
Copyright © Regionalny Informator Internetowy
info..pl M. Cywka
Robotnicza 9b
73-110 Stargard
tel. +48 609 804 424 / 91 578 42 10
e-mail: info.wiadomosci@gmail.com