logofacebook.jpg
Witaj
44.220.44.148

Poradnik – jak wybrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne?

1658934655.jpg
Artykuł sponsorowany
Ilość wyświetleń: 601
   Okulary przeciwsłoneczne stały się w ostatnich latach niezwykle modnym dodatkiem do garderoby. Chętnie sięgają po nie kobiety, ale też mężczyźni. Oprawki przeciwsłoneczne potrafią nadać całej stylizacji dodatkowego charakteru i wyrazistości. Okulary z przyciemnianymi szkłami to jednak nie tylko modny gadżet noszony w słoneczne dni, lecz także ważne narzędzie blokujące promienie UV. Aby szkła skutecznie zabezpieczały przed szkodliwym promieniowaniem, muszą być odpowiednio dobrane. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które ułatwią ci zakup nowych okularów na słońce.

Kupujemy okulary przeciwsłoneczne: co warto wiedzieć na początek?

   Choć okulary przeciwsłoneczne (w znanej nam dziś formie) pojawiły się mniej więcej w połowie XVIII wieku, do kanonu mody oficjalnie weszły dopiero w latach 30. dwudziestego stulecia. Pojawiły się na łamach gazet i w reklamach, zaczęły je nosić modelki na wybiegach. Na efekty nie trzeba było długo czekać: świat oszalał na punkcie oprawek przeciwsłonecznych, a fakt, że zaczęły je nosić gwiazdy filmowe i znane osoby ze świata show businessu sprawił, że popyt na ten produkt zwiększał się coraz bardziej. Okulary przeciwsłoneczne mają szereg zalet: są pięknym dodatkiem do codziennego stroju, podkreślającym styl i eksponującym osobowość. Nie można jednak zapomnieć, że podstawową i najważniejszą rolą oprawek na słońce powinna być ochrona oczu przed wnikaniem promieniowania UV. Dlatego przy wyborze okularów poza modą należy kierować się także ich funkcją. Najlepiej postawić na okulary z filtrem UV 400, ponieważ pochłaniają one do 100% docierającego do oczu promieniowania. Informację o rodzaju filtra możemy znaleźć po wewnętrznej stronie zausznika. Modne i stylowe oprawki przeciwsłoneczne wykonane z najwyższej jakości materiałów i wyposażone w odpowiednie filtry oferuje m.in. internetowy salon optyczny wOkularach.pl. To bardzo dobrze zaopatrzony sklep internetowy z największą ilością światowych marek w dobrej cenie. Podstawowe szkła do okularów kosztują nawet 19 zł. Kupowanie okularów w sieci jest bardzo wygodne i komfortowe – zamówienie można złożyć o dowolnej porze dnia i nocy.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

   Wiesz już, że najważniejszym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest zabezpieczenie wzroku przed szkodliwym promieniowaniem. Pora przejść do kolejnej istotnej kwestii, jaką jest dopasowanie kształtu opraw do danego typu twarzy. Aby rozpoznać swój typ twarzy, stań przed lustrem z dobrym oświetleniem, zaczesz włosy do tyłu (albo zwiąż) i spróbuj udzielić odpowiedzi na następujące pytania:

Czy twoje skronie i policzki są pełne, czy może widzisz na nich wyraźnie zarysowane kości policzkowe oraz szczękę i podbródek?
Czy twoja twarz jest tak samo szeroka, jak długa? A może krótka?
Czy twoje czoło jest wysokie?

   Po tych obserwacjach będziesz mógł znaleźć swój typ twarzy, a następnie dopasować do niej najkorzystniejszy kształt oprawek. Prawidłowo dobrane okulary przeciwsłoneczne sprawią, że będziesz czuć się pewnie, ale też wyglądać atrakcyjnie. W przypadku twarzy okrągłej celem jest optyczne wydłużenie i wyszczuplenie pełnej buzi. Taki efekt osiągniesz dzięki okularom prostokątnym, podłużnym, z jak najwęższymi oprawkami (wiele takich fasonów ma w swojej najnowszej kolekcji Fendi). Odwrotnie postępujemy przy twarzy kwadratowej, w przypadku której celem jest złagodzenie rysów i zmniejszenie optyczne linii żuchwy. Doskonale sprawdzą się tu okulary owalne, o zaokrąglonych oprawkach, a także popularne aviatory. Przy twarzy w kształcie serca chodzi nam przede wszystkim o odwrócenie uwagi od szerokiego czoła. Jeśli dostrzegasz u siebie sercowaty kształt twarzy, wybierz oprawki okrągłe lub owalne, które optycznie wyrównają buzię i wydłużą twarz. A jeśli masz twarz podłużną, okularów dla siebie poszukaj wśród dużych, okrągłych modeli oversized. Największe pole do wyboru mają osoby posiadające twarz owalną. Bardzo dobre proporcje skutkują tym, że po jakie oprawki nie sięgniemy, niemal na pewno będziemy w nich wyglądać dobrze. Jeśli masz to szczęście, że pasują ci wszystkie kształty oprawek, możesz w zasadzie wybierać spośród wszystkich fasonów opraw okularowych. Ze swojej strony polecamy ci np. okulary przeciwsłoneczne Emporio Armani (https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-emporioarmani). To znany na całym świecie dom mody, oferujący bogatą propozycję oprawek o najrozmaitszych rozmiarach, kształtach i kolorach.
inf. pras. - 27-07-2022


Reklama
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_13_1587714979.jpgbaner_21_1672648553.jpgbaner_28_1677653215.jpgbaner_30_1680645093.jpgbaner_31_1695228839.pngbaner_32_1708625514.jpgbaner_33_1708625553.jpg
Copyright © Regionalny Informator Internetowy
info..pl M. Cywka
Robotnicza 9b
73-110 Stargard
tel. +48 609 804 424 / 91 578 42 10
e-mail: info.wiadomosci@gmail.com