Osoby podejrzane o rozprowadzanie środków odurzających, decyzją sądu, zostały aresztowane.
Ilość wyświetleń: 1548
Ponad 9 kg narkotyków zabezpieczyli stargardzcy policjanci w okresie wakacyjnym.
Tylko w czasie wakacji funkcjonariusze stargardzkiej policji udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 9 kg narkotyków. Osoby podejrzane, decyzją sądu, zostały tymczasowo aresztowane.
- Wszystko za sprawą intensywnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Prewencji zajmujących się właśnie taką przestępczością - informuje mł. asp. Dorota Biernikowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. - Stargardzcy policjanci wykonując codzienne obowiązki służbowe prowadzą czynności zmierzające do zapobiegania i zwalczania takiego procederu. Dowodem na to są kolejne realizacje podjęte na podstawie wcześniejszej pracy operacyjnej i szeroko zakrojonych działań rozpoznawczych.
KPP Stargard:
Narkotyki stały się dostępne w wielu miejscach: w szkole, na ulicy, w dyskotece. Kontakt z narkotykami stanowi realne niebezpieczeństwo i może przydarzyć się każdemu. Do podstawowych narkotyków zaliczamy:
- konopie indyjskie – marihuana, haszysz o wyglądzie zielonobrązowych liści i nasion
- amfetamina – biały proszek, tabletki, kapsułki
- kokaina – krystalicznie biały proszek
- ecstasy – białe lub kolorowe pastylki z wytłoczonymi wzorami
- LSD – małe bibułki z kolorowymi nadrukami, tabletki
- grzyby halucynogenne – różnego rodzaju suszone grzybki o zabarwieniu od żółtawego do czarnego z brązowym prześwitem
- dopalacze – biały proszek, kapsułki lub pigułki.
Narkotyki powodują szkody zdrowotne somatyczne, psychiczne oraz społeczne. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za udzielenie środa odurzającego albo nakłanianie do użycia takiego środka inną osobę sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, w przypadku udzielenia małoletniemu karze pozbawienia wolności do lat 8. Posiadanie środków odurzających przez nieletnich, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii jest zabronione, dlatego też nieletni za takie czyny karalne odpowiadają przed sądem rodzinnym.