Odpowie za napaść na policjantów. Chciał ich staranować autem w Trzebiatowie
Do czynnej napaści na policjantów doszło 11 stycznia br. w Trzebiatowie pod Stargardem.
Ilość wyświetleń: 999
Skierowano akt oskarżenia do sądu wobec sprawcy czynnej napaści na funkcjonariuszy policji.
Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o czynną napaść na funkcjonariuszy policji z użyciem niebezpiecznego narzędzia i niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. O tej sprawie pialiśmy dzień po zdarzeniu 12 stycznia w artykule pod tym linkiem:wiadomosci.rii.pl/index.php
- Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KPP w Stargardzie 11 stycznia 2024 r. w Trzebiatowie, wykonywali czynności związane z osadzeniem skazanego Daniela S. w zakładzie karnym, celem odbycia przez niego kary pozbawienia wolności - informuje Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Funkcjonariusze ustalili, że znajduje się on we wnętrzu samochodu osobowego na miejscu kierowcy. Gdy podeszli do pojazdu celem zatrzymania mężczyzny, ten gwałtownie ruszył samochodem w kierunku funkcjonariuszy, zmuszając ich do gwałtownego usunięcia się z toru jazdy, w celu uniknięcia potrącenia.
Poszukiwany kierowca kontynuował jazdę w kierunku Sułkowa. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po około 3 km sprawca zjechał na drogę gruntową, a po zatrzymaniu i opuszczeniu pojazdu, kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany. Okazało się, że uciekinier miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Stargardzie, zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.
- Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów - dodaje prokurator. - Był uprzednio wielokrotnie karany, a zarzucanego mu przestępstwa z art. 223§1 kk dopuścił się w warunkach recydywy. Za zarzuconą oskarżonemu czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W wypadku działania w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.