logofacebook.jpg
Witaj
44.211.31.134

Koalicja Obywatelska: Nasi radni nie będą bali się stawiać trudnych pytań

1712208098.jpg
Artykuł sponsorowany
Ilość wyświetleń: 1475
Mijająca kampania wyborcza pokazała dużą determinację i zaangażowanie kandydatów Koalicji Obywatelskiej.


   - 
 Zarówno Rada Miejska w Stargardzie jak i Rada Powiatu Stargardzkiego potrzebują dyskusji, nowej energii i ożywienia. Mieszkańcy oczekują, że będziemy ich prawdziwymi reprezentantami, nie tylko na papierze. Nasi radni nie będą mieli oporów przed zadawaniem trudnych pytań zarówno prezydentowi jak i staroście mówią kandydaci KO.

   Na listach Koalicji Obywatelskiej są osoby kompetentne, a przy tym niezależne i zdeterminowane w dążeniu do tego, aby nasz lokalny samorząd działał sprawnie i transparentnie. Wśród nich są społecznicy, doświadczeni samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy, pracownicy służby zdrowia, ale też osoby, które w ostatnich latach na ulicach walczyły o prawa Polek i Polaków i studenci.

   - Chcemy być alternatywą dla obecnej władzy w mieście i powiecie – twierdzą zgodnie kandydaci na radnych.

   Nie wszyscy startujący należą do Platformy Obywatelskiej, choć wielkie ożywienie w lokalnych strukturach PO można było zaobserwować już w poprzednim roku. 

  - Pokazaliśmy naszą determinację w walce o wolną Polskę. Braliśmy udział w marszach, w tym w Marszu Miliona Serc w Warszawie. Efekty można było zobaczyć w wyborach sejmowych – w Stargardzie zdecydowanie zwyciężyła Koalicja Obywatelska. Naszym celem jest, aby tę wielką falę pozytywnych emocji zakończyć dobrym wynikiem w wyborach samorządowych. Prosimy Państwa o udział w wyborach i oddanie głosu na kandydatów Koalicji Obywatelskiej – mówi Marek Stankiewicz, przewodniczący PO w Stargardzie.

   Oto pełna lista kandydatów do Rady Powiatu Stargardzkiego:   Oto pełna lista kandydatów do Rady Miejskiej w Stargardzie:    Do Sejmiku z powiatu stargardzkiego startują: Anna Nowak, Elżbieta Rink i Robert Sucharzewski.

   16 KONKRETÓW KOALICJI OBYWATELSKIEJ DLA STARGARDU

1.
Stworzymy Stargard bardziej otwarty,
Stargard bardziej obywatelski,
Stargard bliżej mieszkańców.

   - Kandydaci na radnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej to osoby żyjące wśród mieszkańców, z bliskiego sąsiedztwa, znające ich realne problemy - zapewnia KO. - Będziemy rzecznikami w Waszych sprawach. Radni KO będą bardziej otwarci i bardziej dostępni, co przełoży się na większe zaangażowanie w życie publiczne mieszkańców, a to na większą bezpośrednią pomoc stargardzianom.

2.
Zatrzymanie fali odpływu młodych ludzi ze Stargardu

   Bez nich to miasto nie ma szans, aby się rozwijać. Trzeba śmiało spojrzeć  w przyszłość. Jak zatrzymać młodych ludzi? Zapewniając większą współpracę przedsiębiorców (dużych i małych)  ze szkołami powiatowymi (szkolnictwo zawodowe), większą otwartość na pomysły młodych ludzi, docenianie ich osiągnięć.  Otworzymy się na studentów z pobliskiego Szczecina przez stworzenie atmosfery sprzyjającej rozwojowi innowacyjnych pomysłów i start-upów. 

3. 
Nowe, bardziej obiektywne spojrzenie na zarządzanie miastem i powiatem

   Przedstawiciele Rady Miejskiej i Rady Powiatu nie tylko są głosem mieszkańców, ale przede wszystkim ich zadaniem jest decydowanie o kierunkach rozwoju. Uważamy, że rady powinny składać się z przedstawicieli różnych środowisk i grup społecznych, aby reprezentowały różne stanowiska mieszkańców. 

4. 
  Smart Stargard city

   Więcej rozwiązań smart. Stworzenie aplikacji, która będzie łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a lokalnymi przedsiębiorcami. Mieszkaniec i turysta dowie się z niej, gdzie można dobrze zjeść, jak załatwić sprawę w urzędzie, gdzie znaleźć np. szewca. Dodatkową opcją będzie informowanie o wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Poprzez specjalną funkcję mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje pomysły bezpośrednio do urzędu.

5.
  Nadajmy Stargardowi własną tożsamość

Toruń ma swoje pierniki, Kraków lajkoniki, Stargard ma gryfiki. To dobry pomysł, ale zależy nam, aby skupić się na rozwinięciu tkanki miejskiej w Stargardzie. A to może nastąpić wokół wspólnych inicjatyw. W mieście odbywa się mnóstwo wydarzeń, jednak brak jednego konkretnego, które stałoby się znakiem sztandarowym miasta. Zamierzamy wprowadzić takie wydarzenie. W zbudowaniu własnej stargardzkiej tożsamości pomoże tworzenie mikrospołeczności osiedlowych – to zrobią nasi radni, którzy dobrze znają okręgi, z których startują. 

6. 
Ożywienie Rynku Staromiejskiego i targowisk

  Dzięki koncertom, przedstawieniom na płycie rynku, całorocznemu jarmarkowi. Powrócimy do tradycji stargardzkich bazarków, zorganizujemy tzw. pchli targ i targowisko ekologiczne. 

Stargard magnesem dla turystów

   Zależy nam na przyciągnięciu turystów (z różnych części Polski, ale główne tych jadących nad morze – zachęcimy ich, aby odwiedzili Stargard). 

8. 
Powołamy powiatowy zespół, którego zadaniem będzie przygotowanie strategii remontu i budowy dróg wraz z ich finansowaniem.
 
9.
Zapewnimy sprawniejszą organizację transportu zbiorowego, nową, przemyślaną lokalizację przystanków. Zadbamy o bezpieczny i darmowy transport dzieci do szkół. Rozbudujemy komunikację miejską – koniec ze spóźnianiem się autobusów!

10.
Rozwój terenów zielonych. Niższy podatek od nieruchomości dla właścicieli obiektów, którzy zgodzą się, aby na ścianach budynku pojawiła się zielona roślinność.

11. 
Zwiększenie roli samorządu powiatowego, aby był silnym spoiwem dla gmin. Aby włodarze gmin we władzach powiatowych mieli sojuszników, którzy nie będą bali się rozwiązywać trudnych spraw, także na szczeblu ogólnopolskim.

12.
Transparentność w działaniach urzędu. Chcemy, aby każdy mieszkaniec mógł śledzić, w jaki sposób wydawane są środki publiczne i jak podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące naszej społeczności. 

13.
  Razem dla dzieci i młodzieży
Powołamy pełnomocnika ds. dzieci, do którego młodzi ludzie będą mogli zwrócić się ze swoimi problemami. Zadbamy o zdrowie psychiczne młodych ludzi. Będziemy dążyć do powstania wrotkarni, parku trampolin, rozbudowy placów zabaw i zorganizowania strefy chilloutu dla młodzieży w miejskiej przestrzeni .

14.
Stargard dla zwierząt
Stworzymy parki dla zwierząt, w których będą one mogły pospacerować i pobiegać (z właścicielami). Rozbudujemy schronisko dla zwierząt o tzw. kociarnię.

15.
Stargard dla seniorów
Zapewnimy większe wsparcie opiekunom seniorów w ich miejscu zamieszkania. W powiecie będziemy dążyć do stworzenia ZOL-u oraz poradni geriatrycznej.

16. 
Stargard dla pasjonatów
Zbudujemy Ośrodek Szkolenia Techniki Bezpiecznej Jazdy z torem, który umożliwi jazdę na czas i technikę driftu. Wprowadzimy granty na inicjatywy dla osób (i grup), które zajmują się kulturą i sztuką. Artyści będą mogli bezpłatnie korzystać z miejskiej infrastruktury podczas pracy nad swoim projektem.

   Zachęcamy do oddania głosu na radnych Koalicji Obywatelskiej. Z nami miasto i powiat naprawdę mogą się zmienić - zachęca KO. 
Artykuł sponsorowany - 03-04-2024


Artykuły powiązane:
 • Beata Wilk – kampania na ostatniej prostej (04-04-2024)

 • Stargard wybierał Prezydenta RP (30-06-2020)

 • Stargard - wyniki wyborów (14-10-2019)

 • Transport na wybory dla osób niepełnosprawnych (08-10-2019)

 • Prawie połowa stargardzian oddała swój głos (27-05-2019)

 • Reklama
  1.
          to ja mam pierwsze gdzie sa schrony do których stargardzianie mogą sie udac? w razie czego
  www (37.47.142...) 03-04-2024 14:34
  2.
          A gdzie jakaś deklaracja w zakresie ekologii i środowiska np. Usuniemy wszystkie dzikie wysypiska śmieci w Stargardzie i na jego obrzeżach.
  Bartek (94.254.236...) 03-04-2024 14:39
  3.
          Te uśmieszki na tych zakłamanych facjatach ,ten pusty wzrok ,te nic nie warte deklaracje koalicji obłudy ,ten poziom chamstwa w wykonaniu ich szefa Tuska który okłamał swoich wyborców że będzie taniej i będzie lepiej ,a to są jego ludzie którzy będą robić to samo w radach miasta ,gminy ,zaczną się podwyżki od nieruchomości ,to ci którzy ryczeli w Warszawie w tych marszach nienawiści osiem gwiazdek ,i następne zapowiedziane podwyżki energii elektrycznej ,i zwożenie lekarzy i inżynierów z Afryki i Krajow mluzumanskich wprowadzanie zielonego ładu oblakanczej polityki lewactwa która niszczy rolnictwo w Polsce ,i co z tymi usmieszkami będą to wprowadzać na szczeblu miast gmin ,tam nie żadnego programu ,program jest taki obiecamy co chcą usłyszeć ,a zrobimy co zawsze robi Tusk ,obiecać można wszystko a zrobić zero ,l
  J (89.151.26...) 03-04-2024 14:55
  4.
          W pierwszym szeregu sami odwieczni dietobiorcy i emeryci polityczni. Towarzystwo trzeciego wieku bez mojego głosu wyborczego.
  wyborca (37.47.142...) 03-04-2024 15:02
  5.
          PO to partia należąca do Europejskiej Partii Ludowej a więc komuniści. Mieli przecież setki lub tysiące afer na koncie (wiele z nich nawet jest na Wikipedii nawet co do budów różnych inwestycji od razu do zamknięcia), ponownie do władzy się dorastali - szaleństwo Polaków. Polacy niczego się nie uczą że nigdy nie można wybierać ani PO ani PIS ani Lewicy a dodatkowo, pamiętać tych ludzi co już tam z nimi trzymali wcześniej aby na zawsze byli skreśleni w drodze do koryta. PO to przecież tragedia dla polski tak samo jak pisowcy i lewica. Ludzie zmądrzejcie wreszcie. Zawsze chcecie klepać biedę w niemieckich fabrykach za grosze starczających tylko na biedne życie.
  A-N (89.151.28...) 03-04-2024 16:34
  6.
          Dodatkowo gazeto Infos Stargard byście się wstydzili robić promocje pewocą i innym, ugadza to w bezstronność tylko pokazuje że też jesteście upolitycznieni. Stale najczęściej pewocó tutaj lądujecie. A po trzecie - przecież to jest chore - że tyle gęb pcha się do władzy i koryta i łatwej pracy bez zobowiązań za duże wynagrodzenie. To jak jakiś pochód aby dorwać się do kasy podatników... jak nigdy wcześniej tak wiele gęb nie było chętnych.
  A-N (89.151.28...) 03-04-2024 16:37
  7.
          ad3,4,5,6 ale was boli d--a
  antonio (89.151.21...) 03-04-2024 17:05
  8.
          Mam pytanie, piszą tutaj co te osoby zrobią, (teoretycznie) gdy dostaną się na stołki. Proszę napisać, co do tej pory robili na rzecz miasta? No tak, zupełnie nie robili nic!. Za cudze pieniądze bardzo chętnie, aby je wydawać gatsciami. Ale sami nigdy nic nawet palcem nie kiwnęli na rzecz miasta i obywateli.jesli się mylę proszę o poprawę i napisanie co niby kiedykolwiek robiła ta zgraja.
  Andrzej. (5.173.186...) 03-04-2024 17:19
  9.
          Ad 7 co nad boli to jest pryszcz ,ale zaboli Polskę i wszystkich Polaków ,ciebie tez zaboli bardzo a nawet jeszcze mocniej ,zapamiętaj wybierając tych co oszukali tuż po wyborach ,a przed wyborami mówił Tusk że będzie taniej i lepiej ,a tu podwyżki VAT na żywnośc ,a to dopiero początek festiwalu podwyżek i ci ludzie tacy uśmiechnięci będą kontynuować i legitymizować te kłamstwa które mówi Tusk ,to nie tym polega polityka aby kłamać bezczelnie .Ty też głosowałeś za podwyżkami bądź pewny że niszczenie prawa przez ludzi Tuska których wysyła do niszczenia polski ,to jest początek ,po przejęciu sądów będzie robił co będzie chciał zrozum że tu chodzi o znaczenie gospodarki polskiej i rolnictwa ,a jak ja się czuję to jest mało ważne ,ale rozumiem że w TVN tego nie mówią ,jeszcze raz to dopiero początek niszczenia polski i Polaków i będzie bolało bardziej niż kiedykolwiek polska już jest ja dnie pod rządami Tuska ,i ci kandydaci co tu wypisali co zrobią to stek bzdur i kłamstw ,bo to są tylko ludzie do wykonywania rozkazów które Tusk im rozkaże ,nie wierzyłem i nie wierzę lewactwu Tuska i tej lewackiej koalicji
  J (89.151.26...) 03-04-2024 19:53
  10.
          mówili że nic nie podniosą a dopiero rządzą trzy miesiące i już mówią że podrożeje żywność , gaz , prąd ,i paliwo już jest po 7 zł a co jeszcze podrożeje to zobaczycie po eurowyborach to nawet tych z platformy szlak trafi
  PRAGMATYK (91.226.236...) 03-04-2024 20:26
  11.
          Kłamcy zawodowi i na dodatek ,żadnych podstaw prawnych.Puste obietnice i kolesiostwo plus darmowa wyżerka śmiechy hihy i telefoniki na sesjach i kasa leci, tylko po to tam idą
  Żenada (31.60.247...) 03-04-2024 21:27
  12.
          Ad 11 to jeszcze można przeżyć ale kłamstwa ,beszczelne traktowanie Polaków jak idiotow ,te obrzydliwe zapewnienia że będzie taniej i chamstwo które bije z tych zaklamanych obietnic ,i jeszcze niszczenie polskiego przemysłu rolnictwa ,krycie tych złodzieji ,łapówkarzy no ale w TVN tego nie pokażą tam jest przekaz jak będzie drożej to będzie taniej
  J (89.151.26...) 03-04-2024 23:00
  13.
          Traktowanie przez PIS i PO Polaków jak idiotów? Sorry ale kto ich wybiera?, właśnie ludzie z ograniczonym rozumem do zwykłej ameby. Korupcja, nepotyzm i defraudacja, tak powinny nazwać się te partie razem z lewicą.
  Krystyna S. (5.173.186...) 04-04-2024 09:30
  14.
          NIE GLOSOWAC NA 1 MIEJSCA NA LISCIE
  RULES (89.151.30...) 04-04-2024 10:55
  15.
          Do autora komentarza nr 6 - materiał jest reklamą wyborczą i nie jesteśmy jego autorami.
  Redakcja (176.221.124...) 04-04-2024 12:23
  16.
          Do autora numer 15 ja nie o reklamie pisalem ,pisałem co ta ferajna pod dowództwem Tuska ,robi po wygranych wyborach ,a ci z tego zdjęcia to będą wykonawcami jego poleceń takie przedłużenie do opanowania samorządów lokalnych w celu wprowadzania wytycznych Tuska i jego kumpli z koalicji 13 grudnia tu nic się nie zmieni dla lokalnej społeczności jeżeli te towarzycho będzie miało większość w radach miasta i gminy to będzie ciąg dalszy dokręcania śruby Polakom i mówienie bredni o tym że piniedzy mi ma i ni byndzie ,ja rozumiem że ta ferajna zapłaciła za ta reklamę wyborcza ,a jako wyborca o obywatel polski mam prawo oceniać rząd pod przewodnictwem Tuska i jego partii KO,a co tu przedstawieni są jego zbrojnym ramieniem w samorządach lokalnych ,tacy figuranci w terenie kolokwialnie mówiąc
  J (89.151.26...) 04-04-2024 12:44
  17.
          Do ad 15 post nr 16 to inna osoba pomyłka to nie ja pisałem po Nr 6 sorry
  J (89.151.26...) 04-04-2024 18:39
  18.
          WSZYSCY Z ŁAPANKI?
  HAHAHA (89.151.30...) 05-04-2024 01:17
  19.
          Kiedy kara śmierci za niespełnione obietnice wyborcze?
  Znany i (176.221.124...) 30-05-2024 22:17
  Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
  Autor:
  Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
  Autor:
     Polecane przez INFO
  baner_5_1570135131.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_13_1587714979.jpgbaner_21_1672648553.jpgbaner_28_1677653215.jpgbaner_30_1680645093.jpgbaner_31_1695228839.pngbaner_32_1708625514.jpgbaner_33_1708625553.jpg
  Copyright © Regionalny Informator Internetowy
  info..pl M. Cywka
  Robotnicza 9b
  73-110 Stargard
  tel. +48 609 804 424 / 91 578 42 10
  e-mail: info.wiadomosci@gmail.com